ДСЗН Миколаївської ОДА

«Миколаївські вітрила»

21 червня 2018 року у бібліотеці-філії № 3 ЦБС для дорослих м.Миколаєва відбулась зустріч-подорож «Миколаївські вітрила» із знаменитим екіпажем яхти «Ікар». На зустрічі були запрошені: Кузнецов А.І. – старший помічник капітана яхти «Ікар», Кузнецов О.І. – помічник капітана яхти «Ікар», Мацкевич В.В. – головний метролог НУК ім. адмірала Макарова, Тараненко І.А. – заступник директора з навчально-виховної роботи обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з вітрильного спорту «Обласний яхт-клуб», Терняк В.М. – парусний майстер, боцман яхти «Ікар», Траспов Л.Ф. – директор видавництва «Наваль», Фомін О.В. – яхтсмен, читачі бібліотеки та підопічні відділення денного перебування Заводського району  міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення.

Зустріч присвячена до 30-ліття повернення яхти «Ікар» з кругосвітньої подорожі. Під час заходу згадували учасники, як була створена легендарна яхта. Творцями яхти стали студенти та викладачі  Миколаївського кораблебудівного інституту. Яхту спроектували у студентському конструкторському бюро, яке очолював Борис Немиров – педагог та майстер спорту яхтеного спорту. Він і став капітаном у навколосвітньої подорожі, скільки  його сил, завзяття та ентузіазму коштувало організувати цю подорож. Слухачі задавали багато запитань,  цікавило буквально все,  починаючи з парусів - закінчуючи провіантом команди. Члени екіпажу згадували, які важкі  погодні умови вони витримували, як їх зустрічали та допомагали їм у різних портах світу. Зустріч  пройшла цікаво, на одному диханні. Було багато спогадів, смішних історій і навіть ділились бортовим меню екіпажу.
Присутні висловили подяку гостям за проведену віртуальну подорож,  побажали гарного здоров’я  та висловили сподівання  на подальші зустрічі у бібліотеці.

 Ніхто не забутий ...

 До Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні у відділенні денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проведений цикл заходів. Наші підопічні відвідали вечір поезії у Миколаївській ОУНБ ім. О. Гмирьова «Людської пам’яті свіча палає». На вечері згадували творчість поетів, які пережили ті тяжкі воєнні роки, а також читали свої вірші наші місцеві поети присвячені  трагічним подіям тієї війни.

Також, до нас завітав  Пилипчук Олексій Олексійович – член Національного союзу журналістів України,  член історико-краєзнавчої спілки «Золота ладья» з бесідою «Причини початку Другої світової війни», на якій розглядалась політична  міжнародна обстановка  у 1930-1938 рр. та різні суперечності між країнами, що стали причиною розв’язання світової війни. Бесіда була цікавою, так як були затронуті маловідомі факти, про які досить часто забувають. Будемо сподіватись що людство все таки буде пам’ятати ті тяжкі уроки історії і більше вони не повторяться на Землі.

Талант українських майстрів

Підопічні відділення денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відвідали музей суднобудування та флоту, де відкрита виставка робіт Всеукраїнського культурно-мистецького проекту Військово-польовий Арт. У виставковому просторі представлено понад 300 арт-об'єктів, створених 150 майстрами народної творчості зі всієї України. Ідея цього незвичайного проекту полягає в тому, щоб сила таланту українських майстрів перетворила атрибути війни на витвори мистецтва, щоб показати, що сила Життя – сильніша за силу Смерті. Саме така ідея сподобалась підопічним і у них з’явилась надія, що у скорішому часі бойові дії завершаться і в країні запанує мир. Творчі роботи створювали народні майстри у таких техніках декоративно-прикладного мистецтва, як декоративний розпис, лозоплетіння, різьба, кераміка, вишивка, ткацтво, печворк, соломо плетіння тощо.

 Екскурсія до музею

Підопічним відділення денного перебування Інгульського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради ласкаво відчинив двері музей ім.В.В.Верещагина, де всім присутнім був запропонований чудовий художній фільм про життя і творчість голандського художника Яна Вермеєра.

Фільм с захоплюючим сюжетом! Ми не можемо інколи уявити, роздивляючись картину художника, які почуття охоплювали майстра при написанні картини, які в нього були душевні переживання, хто його підтримував, або навпаки заважав. У запропонованому фільми ми побачили з чого створювалися фарби у 17 ст., як їх змішували, щоб отримати потрібний колір та багато інших деталей.

Тепер ми знаємо одну з версій створення шедевра Яна Вермеєра – «Девушка с жемчужной сережкой». Всім присутнім дуже сподобалось. З радістю знову завітаємо до музею ім.В.В.Верещагина, щоб послухати розповіді про видатних художників та побачити картини нашого музею.

Статистика відвідувань

Користувачі
2
Статті
169
Перегляди статей
429436