ДСЗН Миколаївської ОДА

Я - медіаграмотний

Слухачі «Університету третього віку» відділення денного перебування Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради взяли участь у міні-тренінгу «Я - медіаграмотний» який відбувся в бібліотеці-філіалі №18 Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва.
Захід проводився у межах проекту згуртування громади Миколаєва «Миколаїв: ми –коло!», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансуванням ЄС. Мета та завдання даного заходу:
- підвищення медійної  культури серед громадян;
- набуття навичок критичного мислення;
- уміння відрізняти фейкову та маніпулятивну інформацію, уникати пропаганди в усіх її проявах .
Тренерами на тренінгу виступили спеціалісти центральної міської бібліотеки ім. М.Л.Кропивницького: головний бібліотекар Письменна І.В. та провідний програміст Середенко А.В. Під час занять підопічні ознайомились з поняттям «медіаграмотність» та обговорили важливість медіоосвіти в сучасних реаліях бурхливого розвитку інформаційних технологій. В ході міні-тренінгу акцент було зроблено на обізнаності у роботі з основними медійними ресурсами - друкованими періодичними виданнями, телебаченням та соціальними медіа. Підопічні денного перебування вчилися розпізнавати маркери маніпуляцій в новинних повідомленнях, на фото та відео, дізнались, що таке фейк та як відрізнити фейкову новину від правдивої.

Імена героїв – незабутні!

Мелодіями пісень фронтових років зустріли 26 березня 2019 року у фойє обласного Палацу культури шановних ветеранів, які зібралися на чергове засідання Клубу фронтових друзів «Переможці». Напередодні 75-ї річниці визволення рідного міста від фашистських загарбників керівництво області та міста вшанували ветеранів війни та праці, тих, хто відстоював країну від фашистської навали, тих, хто працював у тилу та тих, хто чекав своїх рідних. Адже, як сказав на зустрічі Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич: «У кожного була своя лінія фронту, через яку ворог не пройшов. Велика подяка всім Вам, бо через Ваші перемоги, Ваші страждання, Ваш труд – є ми, нинішнє та майбутнє покоління!».
Голова громадської організації «Миколаївська міська рада ветеранів» Віталій Ященко зазначив, що нині у місті мешкає 180 фронтовиків і серед них визволителі Миколаєва Григорій Тихонович Заговалов, який торік відмітив 100-річний ювілей та 95-ти річний Дмитро Пилипович Іванець. Депутат обласної ради Світлана Гладун вручила активному учаснику ветеранського руху, який завжди радий поділитись своїми знаннями та дати ціні настанови молодому поколінню, полковнику Іванцю Почесну відзнаку голови Миколаївської обласної ради «За заслугу перед Миколаївщиною». Нагороду для Г.Т.Заговалова передали для вручення голові обласної організації ветеранів Заводського району Борису Лапкову, який ще до закінчення засідання поїхав з привітаннями до ветерана.
Голова облдержадміністрації Олексій Савченко, відповідно до Указу Президента України, за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний та культурно-освітній розвиток України, вручив орден «Княгині Ольги» ІІІ ступеню голові Миколаївської міської організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій  (АТО) Любові Миколаївні Бушиній. А почесною відзнакою голови Миколаївської обласної державної адміністрації «Святий Миколай Чудотворець» ІІІ ступеню нагороджений Віталій Ященко. Відзначені також активні учасники ветеранського руху нашого міста: П.В.Пекур, В.П.Бондаренко, В.О.Коренда, О.М.Гуменний, В.М.Пономаренко, М.Д.Римар, В.О.Прибєга, М.І. Шаповалова, В.І.Черновол. Подяка Верховної Ради України вручена директору департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради С.М.Василенку.
Особливою відзнакою засідання клубу є присутність на ньому гостей із  Харківської області - рідного краю Героя Радянського Союзу старшого лейтенанта Костянтина Ольшанського: голова Приколотнянської селищної ради Великобурлуцького району О.Т.Черсунов, помічник Харківського міського голови В.І.Посохов, головний редактор Харківської обласної ветеранської газети «Слово ветерана» М.І.Чумаков, заступник голови координаційної ради ветеранів «Криловці» М.І.Гіневський та представники музеїв, що носять ім’я героя. З нагоди 75-ї річниці визволення Миколаєва міський голова вручив гостям Почесні грамоти. Пподвиги, героїзм та мужність воїнів, які захистили свою Вітчизну, завжди залишать у пам’яті потомків.

 

Статистика відвідувань

Користувачі
2
Статті
517
Перегляди статей
71925