ДСЗН Миколаївської ОДА

Сьогодні, на початку XXI століття, для багатьох людей проблема торгівлі людьми є незрозумілою і неприйнятною. З розвитком правової соціальної держави особливо актуалізуються питання захисту прав та свобод всіх громадян. Відповідно до Конституції України «людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю», і головний обов'язок держави – утвердження та забезпечення прав і свобод людини (стаття 3). Тому торгівля людьми є грубим їх порушенням і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом. Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». З його проявами Україна зіткнулась наприкінці ХХ сторіччя. На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми (особливо жінками) стала надзвичайно актуальною для нашої держави.
Прийняття Україною у 2011 році Закону «Про протидію торгівлі людьми», суттєво наблизило українське законодавство до найкращих міжнародних стандартів в цій сфері. В Україні передбачено достатньо суворі та адекватні санкції за торгівлю людьми та пов’язані з нею злочини. У законодавстві міститься низка інноваційних положень, які стосуються захисту потерпілих від торгівлі людьми. Наприклад, з метою ефективної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, та їх захисту створюється Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.
Так, 26 липня 2018 року в приміщенні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Доманівської районної державної адміністрації відбулася семінар-нарада на тему: «Протидія торгівлі людьми. Про це варто знати!».
Відкрила засідання начальник відділу соціальної допомоги управління соціального захисту населення Доманівської районної державної адміністрації С.М.Луценко, наголосивши на актуальності піднятої теми.
В ході засідання Світлана Михайлівна сказала: « На жаль, таке явище як торгівля людьми на сьогоднішній день дуже поширене. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі та віку: чоловіки – з метою експлуатації праці, діти – з метою використання у жебрацтві, жінки – для сексуального рабства, будь-які особи – для вилучення і трансплантації органів. До суб’єктів, які здійснюють заходи, належать: служба у справах дітей, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, лікарня, райвідділ внутрішніх справ, управління соціального захисту населення. Сьогодні на засіданні ми розглянемо порядок взаємодії суб’єктів з надання допомоги людині, яка постраждала. Куди повинна звернутися людина, хто повинен надати їй першу допомогу, які документи необхідні для отримання державної допомоги.»
Під час семінару присутнім було проведено навчання, де розглядалося поняття «торгівля людьми» та її причини; групи ризику та їх наслідки; нелегальна міграція; ідентифікація постраждалих від торгівлі людьми; види допомоги людям, які опинилися в складній життєвій ситуації; роль колегіальних органів у механізмі взаємодії та наданні допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.
В підсумковому обговоренні підтверджено актуальність та необхідність реалізації Проекту, який підсилить спроможність державних установ, органів внутрішніх справ та неурядових організацій району у сфері виявлення, ідентифікації осіб, постраждалих від торгівлі людьми, сприятиме їх якісній реабілітації, що створить умови для реалізації прав цих громадян.

Статистика відвідувань

Користувачі
2
Статті
169
Перегляди статей
419014