ДСЗН Миколаївської ОДА

Японська культура в стінах Очаківського музею

26 липня 2018 року колектив Очаківського музею мариністичного живопису ім. Р.Г.Судковського запросив городян, підопічних відділення денного перебування та гостей міста до ознайомлення з досить незвичним живописом.
Виставка «Нео-каліграфія», яку до нашого міста привезла глава Миколаївського просвітницького товариства японської культури «Татикадзе» Галина Зинов’єва, складається з двох проектів і представляє собою роботи молодого українського каліграфа, який постійно проживає в Японії і докладає зусиль для популяризації японської культури в Україні, Богдана Пархоменка.
Стиль молодого художника-каліграфа, як і стиль Морімото Рюсекі, базується на канонах класичної японської каліграфії, втілює свободу думки та дії, імпровізації та творчих задумів.
У творах, які експонувалися в музеї, поєднується майстерність та інноваційні дизайнерські ідеї, які наближають сучасну японську каліграфію до європейського глядача. Це не абстракція, а реальні слова, виконані у креативному стилі із заснуванням оригінальних матеріалів та авторської техніки оформлення.
Презентуючи виставку, організатори заходу провели демонстрацію японських костюмів, в які вбрались самі співробітники музею та їх діти. З одягненими в імпровізовані кімоно моделями мали можливість сфотографуватись усі бажаючі.
Також співробітники музею ім. А.В.Суворова презентували очаківцям, в числі яких були підопічні відділення денного перебування і гостям міста виставку «Еволюція посуду», відкриття якої відбулося 26 липня 2018 року.
Посуд – невід'ємний елемент побуту людини з давніх часів до наших днів. Не дивлячись на те, що досить сильні нові тенденції, в сучасній індустрії виготовлення посуду збереглися традиції, що виникли багато століть назад. Історія посуду вирушає своїм корінням углиб століть, її багатий родовід оточують всілякі легенди і міфи, а також цікаві історичні описи. Практично половина людства починає свій день з чашки сподіваючись. Ніхто з нас не обходиться без посуду для чайної церемонії. Це начиння прийшло до нас з Китаю, правда «добиралася» вона через Європу, тому встигла зазнати множинні зміни.
Перші виробництва скляного посуду розвивалися в Єгипті і Азії, переважно на території сучасного Ізраїлю в 4-3 тис. до н.е. Саме єгиптянам належала перша в світі інструкція по виготовленню скла.
Скляне виробництво на Русі з'явилося в Х-м-коді столітті нашої ери і прийшло з Візантії.
Процес виробництва скляного, фарфорового і фаянсового посуду був трудомістким, а крихкість додавала вартість виробам. Такий посуд часто зберігався в спеціальних футлярах і передавався як фамільна коштовність.
У експозиції, наданій Миколаївським краєзнавчим музеєм, представлений посуд і столові прилади з дерева, фарфору, скла, металу, бронзи. Особливий інтерес відвідувачів виставки залучив великий самовар, що викликає бажання випити чашку ароматного міцного чаю. Про пригощання поклопоталися працівники музею, приготувавши для гостей освіжаючий холодний чай.
Виставка залишила приємні враження.

Відбувся семінар

26 липня 2018 року у малій залі виконавчого комітету Очаківської міської ради відбувся семінар за участю представників управління Держпраці у Миколаївській області.
Під час проведення семінару обговорювали питання дотримання вимог законодавства про працю юридичними особами та фізичними особами-підприємцями; здійснення державного контролю за додержання законодавства про працю.
На семінарі були присутні роботодавці усіх форм власності і господарювання та фізичні особи, які використовують працю найманих працівників.
На завершення заходу у формі діалогу усі присутні отримали від фахівців відповіді на актуальні для них запитання.

Статистика відвідувань

Користувачі
2
Статті
169
Перегляди статей
429515