ДСЗН Миколаївської ОДА

З метою забезпечення дієвого внутрішнього контролю роботи соціальних робітників та якості надання соціальних послуг одиноким, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома проводиться моніторинг якості надання соціальних послуг. Завідувачем відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування Н. П. Волоцькою, соціальним працівником С. М. Скіриною 23.07. 2018 року здійснені планові перевірки роботи соціальних робітників сіл Царедарівка, Петро-Павлівка та Сила для вивчення потреб підопічних та дієвого вирішення їх проблемних питань.
У ході перевірок були організовані обстеження житлово-побутових умов проживання одиноких громадян, співбесіди з питань оцінки якості надання соціальних послуг, дотримання графіка їх відвідувань, виконання вимог Державного стандарту догляду вдома.
Встановлено, що свої посадові обов’язки соціальні робітники виконують сумлінно, турботливо ставляться до підопічних. Люди дякують їм за розуміння та допомогу. Підопічна Кравець Г. С., 1938 року народження, з вдячністю зауважила: «Для мене соціальний робітник стала не тільки помічницею по господарству, оплаті комунальних платежів, доставці продуктів та ліків, а й доброю порадницею, вона переймається моїми турботами, як своїми».   
Праця з людьми похилого віку та інвалідами потребує особливого вміння перейматися чужим болем, дуже часто брати на себе відповідальність за долю інших. Від професіоналізму соціальних працівників, уміння реагувати на складну життєву ситуацію та знаходити потрібні слова іноді безпосередньо залежить життя та здоров’я людей, які потребують постійної уваги. І не дивно, що з ними працювати може далеко не кожен, адже ця професія як жодна інша потребує не тільки великого терпіння, витримки, сили волі, а й неабиякого здоров’я.
Тому за отриманими результатами зроблено висновок, що отримувачам соціальної послуги догляду вдома надаються послуги, які спрямовані на створення належних умов для забезпечення їх життєдіяльності. Соціальні робітники не тільки роблять все необхідне: миють, прибирають, доставляють продукти харчування, ліки, відвідують в лікарні, оформляють документи на отримання субсидії, допомагають в обробітку присадибних ділянок, проводять оформлення замовлень та організацію контролю за своєчасним і якісним наданням послуг, а й уміють взяти чуже горе на свої плечі. Вони добрим словом лікують своїх підопічних, бо спілкування, доброзичливе, чуйне ставлення – це також ліки. Вони вселяють надію до життя і світлішають очі стареньких бабусь, коли бачать свого соціального робітника.
Питання якісного надання соціальних послуг і надалі буде знаходитися на постійному контролі керівництва терцентру.

Статистика відвідувань

Користувачі
2
Статті
169
Перегляди статей
423395