ДСЗН Миколаївської ОДА

18 липня 2018 року в залі засідань Доманівської райдержадміністрації під головуванням заступника голови райдержадміністрації Коваленко А.П. відбулося засідання районного оперативного штабу з підготовки підприємств житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років та його стабільного проходження.
Під час засідання районного оперативного штабу розглянуто питання про стан підготовки підприємств житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.
Розпочинаючи засідання, заступник голови райдержадміністрації Коваленко А.П. відмітив, що підготовка до нового опалювального сезону триває. Основними пріоритетами залишаються забезпечення  відповідного температурного режиму у закладах соціальної, а саме у відділенні стаціонарного догляду територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Це питання потребує посиленого контролю та координації дій.
Про стан підготовки відділення стаціонарного догляду до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років проінформувала директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Мазалова Н. А.
Наприкінці засідання заступник голови райдержадміністрації дав ряд доручень та рекомендацій стосовно подальших робіт із підготовки до опалювального сезону та закликав учасників засідання активізувати зусилля щодо проведення ремонтних та підготовчих робіт на всіх об’єктах життєзабезпечення населення району, своєчасно інформувати членів штабу про загрози, які можуть виникнути, надавати свої варіанти вирішення проблемних питань.
Підводячи підсумки засідання районного оперативного штабу, заступник голови райдержадміністрації Коваленко А.П. відмітив, що для того, щоб опалювальний сезон пройшов без надзвичайних ситуації, а оселі жителів району були затишними взимку, необхідно працювати та проводити відповідні роботи влітку. 
Також, з метою забезпечення дієвого внутрішнього контролю роботи соціальних робітників та якості надання соціальних послуг одиноким, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома проводиться моніторинг якості надання соціальних послуг. Директором територіального центру соціального обслуговування Мазаловою Н.А., завідувачем відділення соціальної допомоги вдома Волоцькою Н.П. та соціальним працівником Скіриною С.М. 18 липня 2018 року здійснено планову перевірку роботи соціальних робітників с. Маринівка для вивчення потреб підопічних та дієвого вирішення їх проблемних питань.
У ході перевірок організовані обстеження житлово-побутових умов проживання одиноких громадян, співбесіди з питань оцінки якості надання соціальних послуг, дотримання графіка їх відвідувань, виконання вимог Державного стандарту догляду вдома.
Під час перевірки встановлено, що свої посадові обов’язки соціальні робітники виконують сумлінно, турботливо ставляться до підопічних. Соціальні послуги, передбачені в договорах і укладенні між територіальним центром та індивідуально з кожним підопічним, виконуються в повному обсязі. Люди дякують їм за розуміння та допомогу
При проведені обстежень та опитування враховувались також відгуки сусідів, жителів села щодо належного надання послуг соціальними робітниками. Всі вони були позитивними. Порушення та скарги на їх роботу в ході перевірок не були зафіксовані.
Тому за отриманими результатами зроблено висновок, що отримувачам соціальної послуги догляду вдома надаються послуги, які спрямовані на створення належних умов для забезпечення їх життєдіяльності. Соціальні робітники не тільки роблять все необхідне: миють, прибирають, доставляють продукти харчування, ліки, відвідують в лікарні, оформляють документи на отримання субсидії, допомагають в обробітку присадибних ділянок, проводять оформлення замовлень та організацію контролю за своєчасним і якісним наданням послуг, а й уміють взяти чуже горе на свої плечі. Вони добрим словом лікують своїх підопічних, бо спілкування, доброзичливе, чуйне ставлення – це також ліки. Вони вселяють надію до життя і світлішають очі стареньких бабусь, коли бачать свого соціального робітника.  
Праця з людьми похилого віку та інвалідами потребує особливого вміння перейматися чужим болем, дуже часто брати на себе відповідальність за долю інших. Від професіоналізму соціальних працівників, уміння реагувати на складну життєву ситуацію та знаходити потрібні слова іноді безпосередньо залежить життя та здоров’я людей, які потребують постійної уваги. І не дивно, що з ними працювати може далеко не кожен, адже ця професія як жодна інша потребує не тільки великого терпіння, витримки, сили волі, а й неабиякого здоров’я.
Отже, під час перевірки виявлено, що соціальні робітники дотримуються графіка відвідувань підопічних, виконують посадові інструкції у повному обсязі.
Питання якісного надання соціальних послуг і надалі буде знаходитися на постійному контролі керівництва терцентру.

Статистика відвідувань

Користувачі
2
Статті
169
Перегляди статей
420998