ДСЗН Миколаївської ОДА

28 серпня виповнюється 15 років від дня освячення ікони, що стала справжньою святинею для чорнобильців - "Чорнобильський Спас".

Її історія дивовижна, по суті, ікона вийшла з народу, від простих людей, які пережили Чорнобильську катастрофу, які не шкодували життя і здоров'я для її ліквідації. Ікона з'явилася в той час, коли багато людей переживали глибокі особисті трагедії, зіткнувшись з викликаними радіацією важкими хворобами.

У центрі ікони - летить з неба "зірка полин" над зловісним заревом вибуху і сосна у вигляді хреста-розп'яття. Це реальне дерево - сосна, як знак прийдешньої катастрофи, з'явилася за багато років до аварії. Старожили згадували, що вже під час Другої світової війни це було велике, доросле дерево.

А атомну станцію побудували в парі кілометрів від створеного природою хреста. Коли заражений радіацією "рудий ліс" ліквідували, відкрилася приголомшлива картина: залишки четвертого реактора, що вибухнув на тлі дерева-хреста. На іконі, з двох сторін від нього стоять загиблі і живі ліквідатори. А над ними - Ісус Христос зі свитком, Пресвята Богородиця і Архангел Михаїл.

Хресною ходою ікону "Чорнобильський Спас" пронесли по парафіях Миколаївщини в 2006 році. І ідея пам'ятника "Скорботний янгол Чорнобиля" в Миколаєві, в Чорнобильському сквері, навіяна саме цією іконою.

Миколаївська організація ВГО інвалідів "Союз Чорнобиль України" та Миколаївська єпархія запрошують чорнобильців - ліквідаторів та постраждалих від наслідків аварії, всіх небайдужих людей на урочисте богослужіння, присвяченій для кожного з нас пам'ятній події в кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці (м. Миколаїв, вул. Лягіна, 10) 28 серпня о 12.00.

Станом на 01.08.2018 рік в області проживає 6395 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

1 категорія

330

2 категорія

2615

3 категорія

2016

Особи, які працювали за межами зони відчуження (категорія “Г”)

4

Діти, потерпілі внаслідок катастрофи

1245

Вдови

185

Статистика відвідувань

Користувачі
2
Статті
169
Перегляди статей
424254