ДСЗН Миколаївської ОДА

ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

Державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, призначається в грошовій формі батькам-вихователям на кожну дитину-вихованця і прийомним батькам на кожну прийомну дитину.

Соціальна допомога дітям та грошове забезпечення батькам-вихователям чи прийомним батькам призначається з моменту влаштування дитини у будинок сімейного типу або прийомну сім’ю.

Батьки-вихователі та прийомні батьки зобов’язані використовувати в повному обсязі та за призначенням державну соціальну допомогу, надану дітям на забезпечення їх повноцінного харчування, утримання, виховання, розвитку та освіти.

Розмір державної соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, які навчаються у закладах загальної середньої освіти, за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення відповідних закладів освіти розмір державної соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для працездатної особи, для осіб з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для працездатної особи.

У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між встановленим для дитини розміром державної соціальної допомоги та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на дату влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім’ю (крім державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю).

Підставами для припинення виплати державної соціальної допомоги та грошового забезпечення є:

  • досягнення дитиною 18-річного віку, а у разі навчання у закладі загальної середньої освіти, за денною формою навчання у закладі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти - 23-річного віку або закінчення відповідного закладу освіти;
  • набуття або надання дитині повної цивільної дієздатності (реєстрація шлюбу, працевлаштування за трудовим договором, запис матір’ю або батьком дитини, провадження підприємницької діяльності);
  • влаштування дитини в заклад освіти на повне державне забезпечення;
  • смерть дитини.

Статистика відвідувань

Користувачі
2
Статті
169
Перегляди статей
429207