ДСЗН Миколаївської ОДА

Inf1

Inf2

 

28 квітня відзначається Всесвітній День охорони праці

Щорічно в багатьох країнах світу 28 квітня відзначається День пам’яті загиблих на виробництві. З пропозицією встановлення цього Дня виступив Канадський конгрес профспілок.

У 2001 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналася до ініціативи профспілок, координованої Міжнародною конфедерацією вільних профспілок (МКВП), а з 2002 року встановила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці (безпека праці та здоров’я).

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в нашій державі офіційно відзначається День охорони праці.

Цього року Державна служба України з питань праці також звернулася до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, представників профспілок та роботодавців з закликом відзначення Дня охорони праці.

У 2023 році Всесвітній День охорони праці присвячений безпечному та здоровому робочому середовищу як фундаментальному принципу та праву на роботі.

Право на працю у безпечних та здорових умовах праці закріплено Конституцією України. Однак, з початком повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України, тисячі працівників втратили можливість працювати у безпечних та здорових умовах праці.

Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, у тому числі смертельно небезпечних чинників, що призводять до погіршення умов праці в усіх галузях економіки. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.

Так, за час збройної агресії російської федерації під час виконання трудових обов’язків на виробництві  постраждало 3065 працівників, у тому числі 520 – зі смертельним наслідком.

28 квітня – це  день, коли  організовується   вшанування  пам’яті працівників, які загинули на виробництві, в мирний час та під час воєнного стану. Метою проведення такого заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань щодо безпеки праці та забезпечення усіх необхідних передумов для реалізації конституційних прав громадян з питань охорони праці.

Інформація з питань організації безпечних умов праці розміщується на офіційному вебсайті Державної служби України з питань праці, на інформаційному порталі pratsia.in.ua та на сторінках у соціальних мережах , перезавантажено сервіс «інтерактивний інспектор». Також на інформаційному порталі розміщені рекомендації як працювати безпечно в умовах війни.

Враховуюче зазначене, пропонуємо 28 квітня 2023 року долучитися до вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві, в мирний час та під час воєнного стану.

 

 

 

 

 

Шановні трудові мігранти!

Звертаємо Вашу увагу, що Кабінет Міністрів України видав розпорядження від 12 квітня 2017 року № 257-р «Про затвердження плану заходів щодо забезпечення реінтеграції в суспільство трудових мігрантів і членів їх сімей».

Заходи направлені, зокрема, на сприяння працевлаштуванню трудових мігрантів і членів їх сімей після повернення в Україну з урахуванням рівня їх освіти, професійного досвіду, кваліфікації та потреб ринку праці. А також на забезпечення соціального та правового захисту громадян України, які працюють за кордоном, зокрема шляхом активізації міжнародного співробітництва, укладення міжнародних договорів, що стосуються питань захисту прав трудових мігрантів.

У разі виникнення питань, які стосуються працевлаштування, дотримання трудового законодавства, соціального захисту Ви можете звернутися до департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації (вул. Робоча, 2А/1, тел. 56 30 80) та Миколаївського обласного центру зайнятості (вул. Нікольська, 68, тел. 37 13 31).

А також у разі виникнення скрутних ситуацій, Ви можете звернутися до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів - 527 або 0 800 505 501.

Статистика відвідувань

Користувачі
2
Статті
169
Перегляди статей
429126