ДСЗН Миколаївської ОДА

Про виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року включно за станом на 01.07.2018

Програма зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року включно розроблена відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та затверджена рішенням обласної ради від 12.04.2018 № 17.
Протягом І півріччя 2018 року забезпечувалася реалізація заходів Програми зайнятості населення, направлених на сприяння ефективній зайнятості населення шляхом стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці.
На виконання заходів Програми щодо реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» в області було реалізовано механізм надання компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштовують на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки безробітних, у тому числі тих, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Так, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску працевлаштовано 105 безробітних, у тому числі 27 осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 78 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.
Здійснювався комплекс заходів для тих, хто бажає започаткувати власну справу: проводилося навчання основам підприємництва та складанню бізнес-планів, а також надавалася таким безробітним фінансова підтримка у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю. Звітного періоду 13 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності.
Вакансії отримані від роботодавців з різних джерел, розташовуються на стендах в центрах зайнятості, в комп’ютерах вільного доступу, відображаються на Інтернет–порталі служби зайнятості, підбираються фахівцями шукачам роботи для опрацювання з урахуванням потреб осіб, які шукають роботу.
У банку даних обласної служби зайнятості налічувалося 20606 вакансій, що на 9,4% більше ніж у січні-червні 2017 року. Рівень укомплектування вакансій в цілому по області становив 71,4%.
Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців професійне навчання проходили 4278 безробітних, що на 219 осіб або 5,4% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 30,2 % та становила 1594 особи. Рівень працевлаштування після закінчення професійного навчання становив 92,3%.
Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян у період пошуку для них підходящої роботи та відповідно до статті 31 Закону України "Про зайнятість населення" були створені тимчасові робочі місця для участі у суспільно-корисних громадських роботах та роботах тимчасового характеру. Протягом січня-червня 2018 року в громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 4956 осіб, що на 85 осіб або 1,7% більше, ніж у січні-червні 2017 року. У громадських роботах взяли участь 2205 осіб, на організацію яких витрачено 6054,6 тис. грн (з них 2766,7 тис. грн – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та 3297,9 тис. грн – кошти місцевих бюджетів).
За сприяння служби зайнятості роботу отримали 15885 осіб, що на 238 осіб або 1,5% більше, ніж у січні-червні 2017 року. Серед загальної кількості клієнтів служби зайнятості, які працевлаштувалися, 40,5% становили особи, що отримали роботу до набуття статусу безробітного.
Кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьків, які мають дітей віком до 6 років, випускників навчальних закладів, інвалідів тощо), становила 2668 осіб, в тому числі 41 особа працевлаштована за рахунок виплати компенсації роботодавцям у розмірі єдиного соціального внеску, 9 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності; 1422 особи проходили профнавчання; 1806 осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Протягом І півріччя 2018 року користувалися послугами служби зайнятості 11102 безробітних з числа молоді до 35 років. З них працевлаштовано 2567 осіб, в тому числі 51 особа працевлаштована за рахунок виплати компенсації роботодавцям у розмірі єдиного соціального внеску, 10 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності; 1212 осіб проходили профнавчання, 1266 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Користувалися послугами служби зайнятості 1486 безробітних з числа осіб з інвалідністю. З них працевлаштовано 187 осіб, в тому числі 1 особа отримала одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалася як суб’єкт підприємницької діяльності; 89 осіб проходили профнавчання, 90 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Протягом січня-червня 2018 року комплекс соціальних послуг та матеріального забезпечення отримала 930 осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. З них мали статус безробітного 857 осіб, з яких 38 осіб мали інвалідність. Матеріальну допомогу по безробіттю отримували 703 особи. Чисельність працевлаштованих становила 236 осіб, у тому числі 4 особи працевлаштовані за рахунок виплати компенсації роботодавцям у розмірі єдиного соціального внеску, 56 осіб склали контракти на проходження військової служби, започаткували власну справу за рахунок виплати допомоги по безробіттю одноразово 7 осіб. Професійне навчання за заправленням служби зайнятості проходила 91 особа, залучена до громадських робіт та інших роботах тимчасового характеру 61 особа, отримали профорієнтаційні послуги 778 осіб. За станом на 01 липня 2018 року 412 осіб продовжували отримувати послуги служби зайнятості, з них 352 особи мали статус безробітного.
З метою сприяння укладенню трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками районними і міськими робочими групами з легалізації зайнятості та виплати заробітної плати протягом звітного періоду проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед 9,5 тис. суб’єктів господарювання безпосередньо за місцем застосування праці; розроблено буклети з питань праці, переваг легальної зайнятості та розповсюджено 19,7 тис. екземплярів серед найманих працівників та роботодавців.
За останніми даними Мінсоцполітики України у січні-квітні 2018 року в області створено 3818 нових робочих місць (43,1% до прогнозного показника обласної програми зайнятості населення - 8850), з них: 1323 – створено юридичними особами та 2495 – фізичними особами-підприємцями. За цей період відбулася ліквідація 2159 нових робочих місць.
На ринку праці Миколаївської області спостерігаються позитивні тенденції щодо збільшення рівня зайнятості та зниження рівня безробіття, розрахованими за методологією Міжнародної організації праці. Так, за останніми даними Держстату України, у Миколаївській області у І кварталі 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року: рівень безробіття населення віком 15-70 років знизився з 10,5% до 10,3%; рівень зайнятості населення віком 15-70 років зріз з 57,1% до 57,8% та перевищує середній показник по країні (55,9%). 

 

Інформація про хід виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року станом на 01.01.2018 року

Програма зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року, розроблена відповідно до вимог Закону України «Про зайнятість населення», який увійшов у дію з 01 січня 2013 року, та затверджена рішенням обласної ради від 29.03.2013 №2.  
Протягом 2017 року забезпечувалася реалізація заходів Програми зайнятості населення, направлених на сприяння ефективній зайнятості населення шляхом стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці.
На виконання заходів Програми щодо реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» в області було реалізовано механізм надання компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштовують на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки безробітних, у тому числі тих, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Так, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску працевлаштовано 349 безробітних, у тому числі 115 осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 234 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.
В умовах обмеженого попиту на робочу силу здійснювався комплекс заходів для тих, хто бажає започаткувати власну справу: проводилося навчання основам підприємництва та складанню бізнес-планів, а також надавалася таким безробітним фінансова підтримка у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю. Звітного періоду 40 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності. 
Вакансії отримані від роботодавців з різних джерел, розташовуються на стендах в центрах зайнятості, в комп’ютерах вільного доступу, відображаються на Інтернет–порталі служби зайнятості, підбираються фахівцями шукачам роботи для опрацювання з урахуванням потреб осіб, які шукають роботу. 2017 року у банку даних обласної служби зайнятості налічувалося 32053 вакансії, що на 6,3% більше ніж 2016 року. Рівень укомплектування вакансій в цілому по області становив 78,7%. Протягом 2017 року співпрацювали з центрами зайнятості 5279 роботодавців, що на 210 одиниць або 4,1% більше, ніж  2016 року (5069 роботодавців).
Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців професійне навчання проходили 5694 безробітних. З них проходили навчання у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості 1547 осіб, що на 19,0% більше ніж 2016 року. Рівень працевлаштування після закінчення професійного навчання зріс в порівнянні з 2016 роком на 0,3 в.п. та становив 93,8%.
Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян у період пошуку для них підходящої роботи та відповідно до статті 31 Закону України "Про зайнятість населення" були створені тимчасові робочі місця для участі у суспільно-корисних громадських роботах та роботах тимчасового характеру. Протягом 2017 року в громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 7790 осіб. У громадських роботах взяли участь 4257 осіб, на організацію цих робіт 2017 року витрачено 9987,0 тис. грн. (з них 4451,5 тис. грн. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та  5535,5 тис. грн. - кошти місцевих бюджетів).
За сприяння служби зайнятості роботу отримали 27356 осіб, що на 550 осіб або 2,1% більше, ніж 2016 року. Серед загальної кількості клієнтів служби зайнятості, які працевлаштувалися у 2017 році, 47,9% становили особи, що отримали роботу до набуття статусу безробітного. 
Кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьків, які мають дітей віком до 6 років, випускників навчальних закладів, інвалідів тощо), становила 4201 особу, в тому числі 127 осіб працевлаштовані за рахунок виплати компенсації роботодавцям у розмірі єдиного соціального внеску, 25 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності; 1979 осіб проходили профнавчання; 2979 осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру. 
Протягом 2017 року користувалися послугами служби зайнятості 18969 безробітних з числа молоді до 35 років. З них працевлаштована 4031 особа, в тому числі 158 осіб працевлаштовані за рахунок виплати компенсації роботодавцям у розмірі єдиного соціального внеску, 17 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності; 1789 осіб проходили профнавчання, 2143 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Протягом 2017 року користувалися послугами служби зайнятості 1486 безробітних з числа інвалідів. З них працевлаштовано 278 осіб, в тому числі 3 особи отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалася як суб’єкти підприємницької діяльності; 103 особи проходили профнавчання, 151 особа брала участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
З метою сприяння укладенню трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками районними і міськими робочими групами з легалізації зайнятості та виплати заробітної плати протягом звітного періоду проводиться інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань дотримання трудового законодавства та переваг легальної зайнятості серед роботодавців і найманих працівників.
Так, 2017 року районними і міськими робочими групами проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед 9,5 тис. суб’єктів господарювання безпосередньо за місцем застосування праці; розроблено буклети з питань праці, переваг легальної зайнятості та розповсюджено 19,7 тис. екземплярів серед найманих працівників та роботодавців.
За даними моніторингу за січень-жовтень 2017 року в області юридичними і фізичними особами-підприємцями створено 10335 нових робочих місць, що становить 117,4% до річного прогнозного показника обласної Програми зайнятості населення (8800 одиниць).

 

Інформація про хід виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року станом на 01.10.2017 року

Програма зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року, розроблена відповідно до вимог Закону України "Про зайнятість населення", який увійшов у дію з 01 січня 2013 року, та затверджена рішенням обласної ради від 29.03.2013 №2.  
Протягом січня-вересня 2017 року забезпечувалася реалізація заходів Програми зайнятості населення, направлених на сприяння ефективній зайнятості населення шляхом стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці.
На виконання заходів Програми щодо реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України "Про зайнятість населення" в області було реалізовано механізм надання компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштовують на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки безробітних, у тому числі тих, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Так, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску працевлаштовано 312 безробітних, у тому числі 107 осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 205 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.
В умовах обмеженого попиту на робочу силу здійснювався комплекс заходів для тих, хто бажає започаткувати власну справу: проводилося навчання основам підприємництва та складанню бізнес-планів, а також надавалася таким безробітним фінансова підтримка у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю. Звітного періоду 22 особи отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності. 
Вакансії отримані від роботодавців з різних джерел, розташовуються на стендах в центрах зайнятості, в комп’ютерах вільного доступу, відображаються на Інтернет–порталі служби зайнятості, підбираються фахівцями шукачам роботи для опрацювання з урахуванням потреб осіб, які шукають роботу. У січні-вересні 2017 року у банку даних обласної служби зайнятості налічувалося 26314  вакансій, що на 7,2% більше ніж за цей період минулого року. Рівень укомплектування вакансій в цілому по області становив 78,6%. З початку 2017 року співпрацювали з центрами зайнятості 4686 роботодавців, що на 259 одиниць або 5,9% більше, ніж у січні-вересні 2016 року (4427 роботодавців).
Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців професійне навчання проходили 4986 безробітних. З них проходили навчання у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості 1402 особи, що на 22,1% більше ніж у січні-вересні минулого року. Рівень працевлаштування після закінчення професійного навчання зріс в порівнянні з відповідним періодом  минулого року на 1,6 в.п. та становив 93,1%.
Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян у період пошуку для них підходящої роботи та відповідно до статті 31 Закону України "Про зайнятість населення" були створені тимчасові робочі місця для участі у суспільно-корисних громадських роботах та роботах тимчасового характеру. У січні-вересні 2017 року активізовано організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, в яких взяла участь 6506 осіб. У громадських роботах взяли участь 3600 осіб. На організацію громадських робіт за січень-вересень 2017 року витрачено 8544,7 тис.грн. (з них 3904,6 тис.грн. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та  4640,1 тис.грн. – кошти місцевих бюджетів).
Протягом 9 місяців 2017 року за сприяння служби зайнятості роботу отримали 22290 осіб, що на 791 особу або 3,7% більше, ніж за цей період минулого року. Серед загальної кількості клієнтів служби зайнятості, які працевлаштувалися у січні-вересні 2017 року, 46,7% становили особи, що отримали роботу до набуття статусу безробітного, що на 3,3 в.п. більше ніж у відповідному періоді минулого року. 
Кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьків, які мають дітей віком до 6 років, випускників навчальних закладів, інвалідів тощо), становила 3382 особи, в тому числі 118 осіб працевлаштовані за рахунок виплати компенсації роботодавцям у розмірі єдиного соціального внеску, 14 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності; 1677 осіб проходили профнавчання; 2453 особи були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру. 
Протягом січня-вересня 2017 року користувалися послугами служби зайнятості 15025 безробітних з числа молоді до 35 років. З них працевлаштовано 3439 осіб, в тому числі 138 осіб працевлаштовані за рахунок виплати  компенсації роботодавцям у розмірі єдиного соціального внеску, 8 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності; 1525 осіб проходили профнавчання, 1791 особа брала участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Протягом 9 місяців 2017 року користувалися послугами служби зайнятості 1180 безробітних з числа інвалідів. З них працевлаштовано 205 осіб, в тому числі 1 особа отримала одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалася як суб’єкт підприємницької діяльності; 77 осіб проходили профнавчання, 126 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
З метою сприяння укладенню трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками районними і міськими робочими групами з легалізації зайнятості та виплати заробітної плати протягом звітного періоду проводиться інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань дотримання трудового законодавства та переваг легальної зайнятості серед роботодавців і найманих працівників.
Так, у січні-вересні 2017 року районними і міськими робочими групами проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед 7024 суб’єктів господарювання безпосередньо за місцем застосування праці; розроблено буклети з питань праці, переваг легальної зайнятості та розповсюджено 14,6 тис. екземплярів серед найманих працівників та роботодавців.
За даними моніторингу за січень-серпень 2017 року в області юридичними і фізичними особами-підприємцями створено 9000 нових робочих місць, що становить 102,3% до річного прогнозного показника обласної Програми зайнятості населення (8800 одиниць).
Виконання заходів Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року забезпечило зниження рівня зареєстрованого безробіття, який за станом на 01.10.2017 становив 1,8%, що на 0,1 в.п. менше показника на цю дату торік (1,9%).

 

Інформація про хід виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року станом на 01.04.2017 року

Програма зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року, розроблена відповідно до вимог Закону України "Про зайнятість населення", який увійшов у дію з 01 січня 2013 року, та затверджена рішенням обласної ради від 29.03.2013 №2.  
Протягом І кварталу 2017 року забезпечувалася реалізація заходів Програми зайнятості населення, направлених на сприяння ефективній зайнятості населення шляхом стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці.
На виконання заходів Програми щодо реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України "Про зайнятість населення" в області було реалізовано механізм надання компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштовують на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки безробітних, у тому числі тих, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Так, за 3 місяця 2017 року до служби зайнятості щодо компенсації витрат у розмірі єдиного внеску звернулося 60 роботодавців, по яким прийнято рішення щодо здійснення компенсації за 123 осіб, працевлаштованих на створені нові робочі місця. 
В умовах обмеженого попиту на робочу силу здійснювався комплекс заходів для тих, хто бажає започаткувати власну справу: проводилося навчання основам підприємництва та складанню бізнес-планів, а також надавалася таким безробітним фінансова підтримка у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю. Так, протягом січня-березня 2017 року 10 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності. 
Вакансії отримані від роботодавців з різних джерел, розташовуються на стендах в центрах зайнятості, в комп’ютерах вільного доступу, відображаються на Інтернет–порталі служби зайнятості, підбираються фахівцями шукачам роботи для опрацювання з урахуванням потреб осіб, які шукають роботу.          У банку даних обласної служби зайнятості загальна кількість вакансій за станом на 01.04.2017 становила 10174 одиниці, що на 18,8% більше ніж на цю дату торік. З яких були зареєстровані у січні-березні 2017 року – 8731, що на 1212 одиниць або 16,1% більше, ніж за цей період 2016 року. Рівень укомплектування вакансій в цілому по області становив 64,7%.
Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян у період пошуку для них підходящої роботи та відповідно до статті 31 Закону були створені тимчасові робочі місця для участі у суспільно-корисних громадських роботах та роботах тимчасового характеру. У січні-березні 2017 року активізовано організацію громадських та інших роботах тимчасового характеру, в яких залучено 1990 осіб, що на 227 осіб або на 12,9% більше, ніж у січні-березні 2016 року, з них на громадських роботах - 518 осіб.
Протягом І кварталу 2017 року за сприянням служби зайнятості працевлаштувалися 6818 осіб, що на 851 особу або на 14,3% більше, ніж у І кварталі 2016 року.
Кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьків, які мають дітей віком до 6 років, випускників навчальних закладів, інвалідів тощо) становила 999 осіб, в тому числі 43 особи працевлаштовані за рахунок виплати компенсації роботодавцям у розмірі єдиного соціального внеску, 7 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності, 861 особа проходила профнавчання, 771 особа брала участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. 
Протягом січня-березня 2017 року користувалися послугами служби зайнятості 9830 безробітних з числа молоді до 35 років. З них працевлаштовано 1015 осіб, в тому числі 67 осіб працевлаштовані за рахунок компенсації роботодавцям у розмірі єдиного соціального внеску; 4 особи отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності, 910 осіб проходили профнавчання, 448 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Протягом І кварталу 2017 року користувалися послугами служби зайнятості 775 безробітних з числа інвалідів. З них працевлаштовано 54 особи, в тому числі 1 особа отримала одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалася як суб’єкти підприємницької діяльності; 36 осіб проходили профнавчання, 41 особа брала участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Загалом у січні-березні 2017 року послугами служби зайнятості скористалися 25254 особи, які мали статус безробітного (у січні-березні 2016 року - 27038 осіб).   
З метою сприяння укладенню трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками районними і міськими робочими групами з легалізації зайнятості та виплати заробітної плати проводиться інформаційно-роз"яснювальної роботи з питань дотримання трудового законодавства та переваг легальної зайнятості серед роботодавців і найманих працівників.                    
Так, у січні-березні 2017 року районними і міськими робочими групами проведено інформаційно-роз"яснювальну роботу серед 2342 суб’єктів господарювання безпосередньо за місцем застосування праці; розроблено буклети з питань праці, переваг легальної зайнятості та розповсюджено 4,5 тис. екземплярів серед найманих працівників та роботодавців.
За станом на 01.04.2017 рівень зареєстрованого безробіття по області становив 2,4%, та був нижчим ніж на цю дату торік (2,6%).

 

Інформація про виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року станом на 01.01.2017 року

Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", який увійшов у дію з 01 січня 2013 року, розроблена Програма зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року.  Протягом 2016 року забезпечувалася реалізація заходів Програми зайнятості населення, направлених на сприяння ефективній зайнятості населення шляхом стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці.
На виконання заходів Програми щодо реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України "Про зайнятість населення" в області було реалізовано механізм надання компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштовують на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки безробітних, у тому числі тих, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Так, 2016 року до служби зайнятості щодо компенсації витрат у розмірі єдиного внеску звернулося 102 роботодавця, по яким прийнято рішення щодо здійснення компенсації за 207 осіб працевлаштованих на створені нові робочі місця. 
В умовах обмеженого попиту на робочу силу здійснювався комплекс заходів для тих, хто бажає започаткувати власну справу: проводилося навчання основам підприємництва та складанню бізнес-планів, а також надавалася таким безробітним фінансова підтримка у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю. Так, протягом звітного періоду 100 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалася як суб’єкт підприємницької діяльності. 
Вакансії отримані від роботодавців з різних джерел, розташовуються на стендах в центрах зайнятості, в комп’ютерах вільного доступу, відображаються на Інтернет–порталі служби зайнятості, підбираються фахівцями шукачам роботи для опрацювання з урахуванням потреб осіб, які шукають роботу. У банку даних обласної служби зайнятості загальна кількість вакансій у 2016 році склала 30167 одиниць, що на 4,0% більше ніж у 2015 році. Кількість зареєстрованих вакансій у порівнянні з 2015 роком збільшилась на 1091 одиницю або 3,9%. Рівень укомплектування вакансій в цілому по області зріз до 82,5%.
Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян у період пошуку для них підходящої роботи та відповідно до статті 31 Закону були створені тимчасові робочі місця для участі у суспільно-корисних громадських роботах та роботах тимчасового характеру. Так, до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 8292 особи, що на 236 осіб, або на 3,0% більше, ніж у 2015 році, з них громадських роботах - 5227 осіб (річний показник виконано на 113,1%).
Протягом звітного періоду за сприянням служби зайнятості працевлаштувалися 26806 осіб, що на 1,3% або 347 осіб більше, ніж у 2015 році (річний показник виконано на 95,5%).
2016 року кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьків, які мають дітей віком до 6 років, випускників навчальних закладів, інвалідів тощо) становила 4331 особа, що на 251 особу більше ніж у 2015 році (4080 осіб). З них працевлаштована шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово 31 особа. Проходили профнавчання 2095 осіб, приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 3306 осіб.
Протягом 2016 року користувалися послугами служби зайнятості 21047 осіб з числа молоді до 35 років, які мали статус безробітного, що на 2336 осіб менше ніж у 2015 році (23383 особи). Працевлаштовано 4490 осіб, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю 43 особи, проходили профнавчання 1793 особи, приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 2664 особи.
У звітному періоді користувалися послугами служби зайнятості 1510 безробітних осіб з числа інвалідів, що на 32 особи або 2,2% більше ніж у 2015 році (1478 осіб). Працевлаштовано 309 осіб, отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю 13 осіб, проходив профнавчання 141 особа, приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 148 осіб.
Загалом 2016 року послугами служби зайнятості скористалися 51194 особи, які мали статус безробітного (річний показник виконано на 104,3%).   
З метою сприяння укладенню трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками районними і міськими робочими групами з легалізації зайнятості та виплати заробітної плати проводиться інформаційно-роз"яснювальної роботи з питань дотримання трудового законодавства та переваг легальної зайнятості серед роботодавців і найманих працівників.                    
Так, 2016 року районними і міськими робочими групами проведено інформаційно-роз"яснювальну роботу серед 10,1 тис. суб’єктів господарювання безпосередньо за місцем застосування праці; розроблено буклети з питань праці, переваг легальної зайнятості та розповсюджено 22,4 тис. екземплярів серед найманих працівників та роботодавців.
За станом на 01.01.2017 рівень зареєстрованого безробіття по області становив 2,3%, що на 0,4 в.п. менше показника на цю дату торік (2,7%). 
За даними вибіркового обстеження населення з питань економічної активності за 9 місяців 2016 року (останні звітні дані) у порівнянні з 9 місяцями 2015 року в Миколаївській області рівень зайнятості населення віком 15-70 років, розрахованого за методологією Міжнародної організації праці, становив 57,8%, що вище ніж в середньому по Україні (56,5%); рівень безробіття економічно активного населення віком 15-70 років становив 9,4%, що вище ніж у середньому по Україні (9,2%).

 

Інформація про виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року станом на 01.07.2016 року

Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", який увійшов у дію з 01 січня 2013 року, розроблена Програма зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року.  У І півріччі 2016 року забезпечувалася реалізація заходів Програми зайнятості населення, направлених на сприяння ефективній зайнятості населення шляхом стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці.
На виконання заходів Програми щодо реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України "Про зайнятість населення" в області було реалізовано механізм надання компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштовують на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки безробітних, у тому числі тих, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Так, у січні-червні 2016 року до служби зайнятості щодо компенсації витрат у розмірі єдиного внеску звернулося 28 роботодавців, по яким прийнято рішення щодо здійснення компенсації за 64 особи працевлаштовані на створені нові робочі місця. 
В умовах обмеженого попиту на робочу силу здійснювався комплекс заходів для тих, хто бажає започаткувати власну справу: проводилося навчання основам підприємництва та складанню бізнес-планів, а також надавалася таким безробітним фінансова підтримка у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю. Так, у січні-червні 2016 року 91 особа отримала одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалася як суб’єкт підприємницької діяльності. 
Вакансії отримані від роботодавців з різних джерел, розташовуються на стендах в центрах зайнятості, в комп’ютерах вільного доступу, відображаються на Інтернет–порталі служби зайнятості, підбираються фахівцями шукачам роботи для опрацювання з урахуванням потреб осіб, які шукають роботу. У банку даних обласної служби зайнятості налічувалося 17342 вакансії, що на 298 вакансій більше ніж у січні-червні 2015 року, які заявили 3526 роботодавців. 
Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян у період пошуку для них підходящої роботи та відповідно до статті 31 Закону були створені тимчасові робочі місця для участі у суспільно-корисних громадських роботах та роботах тимчасового характеру. Звітного періоду 4792 особи брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. 
За направленням служби зайнятості працевлаштовано 14022 особи, з них мали статус безробітного 8562 особи.
Кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьків, які мають дітей віком до 6 років, випускників навчальних закладів, інвалідів тощо) становила 2637 осіб. 
Послугами служби зайнятості користувалися 13792 безробітних, з числа молоді до 35 років, з них працевлаштовано 2916 осіб, отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю 39 осіб, проходили профнавчання 1250 осіб, брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 1554 особи.
Користувалися послугами служби зайнятості 1006 безробітних з числа інвалідів, що на 21 особу більше ніж за цей період  2015 року. З них працевлаштовано 153 особи, отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю 9 осіб, проходили профнавчання – 82 особи, брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 68 осіб.
Загалом з початку 2016 року комплекс соціальних послуг та матеріального забезпечення отримали 40030 осіб, з них 33721 особа мала статус безробітного.
З метою сприяння укладенню трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками районними і міськими робочими групами з легалізації зайнятості та виплати заробітної плати проводиться інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань дотримання трудового законодавства та переваг легальної зайнятості серед роботодавців і найманих працівників. Так, протягом І півріччя ц.р. проведено інформаційно-роз"яснювальну роботу серед 4874 суб’єктів господарювання безпосередньо за місцем застосування праці; розроблено буклети з питань праці, переваг легальної зайнятості та розповсюджено їх більше 11,0 тис. екземплярів серед найманих працівників та роботодавців.
За станом на 01.07.2016 рівень зареєстрованого безробіття по області становив     2,1 %, що на 0,1 в.п. менше показника на цю дату торік. 
За останніми даними Держстату України, у Миколаївській області за  перший квартал 2016 рік  порівняно з першим кварталом 2015 року:
-  чисельність економічно-активного населення збільшилася на 6,7 тис. осіб і становила 565,2 тис. осіб;
- чисельність безробітних громадян зросла на 6,0 тис. осіб і становила    54,2 тис. осіб, рівень безробіття населення віком 15-70 років зріс з 8,6% до 9,6%, однак є нижчим, ніж у середньому по Україні (9,9%);
- чисельність зайнятого населення віком 15-70 років зросла на 0,7 тис. осіб і становила 511,0 тис. осіб,  рівень зайнятості зріс з 58,5% до 59,0%, та є вищим, ніж  у середньому по Україні – 55,6%.

 

Інформація про виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року станом на 01.04.2016 року

Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", який увійшов у дію з 01 січня 2013 року, розроблена Програма зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року. Протягом 2015 року забезпечувалася реалізація заходів Програми зайнятості населення, направлених на сприяння ефективній зайнятості населення шляхом стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці.
На виконання заходів Програми щодо реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України "Про зайнятість населення" в області було реалізовано механізм надання компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштовують на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки безробітних, у тому числі тих, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. 
У січні-березні 2016 року до служби зайнятості щодо компенсації витрат у розмірі єдиного внеску звернулися 11 роботодавців, по яким прийнято рішення щодо здійснення компенсації за 27 осіб, котрі працевлаштовані на створені нові робочі місця. 
В умовах обмеженого попиту на робочу силу служба зайнятості здійснює комплекс заходів для тих, хто бажає започаткувати власну справу: проводить навчання основам підприємництва, складанню бізнес-планів, а також надає таким безробітним фінансову підтримку у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю. Упродовж січня-березня 2016 року службою зайнятості надано 274 консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності. У січні-березні 2016 року 72 особи отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю 378 осіб та зареєструвалися як суб’єкт підприємницької діяльності. 
Вакансії отримані від роботодавців з різних джерел, розташовуються на стендах в центрах зайнятості, в комп’ютерах вільного доступу, відображаються на Інтернет–порталі служби зайнятості, підбираються фахівцями шукачам роботи для опрацювання з урахуванням потреб осіб, які шукають роботу. 
Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян у період пошуку для них підходящої роботи та відповідно до статті 31 Закону були створені тимчасові робочі місця для участі у суспільно-корисних громадських роботах та роботах тимчасового характеру. Так, у січні-березні 2016 року 1763 особи брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. 
У січні-березні 2016 року за направленням служби зайнятості працевлаштовано 5462 особи, з них мала статус безробітного 3408 осіб.
Кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьків, які мають дітей віком до 6 років, випускників навчальних закладів, інвалідів тощо) становила 998 осіб, що на 114 осіб більше ніж у січні-березні 2015 року  - 884 особи. 
Упродовж січня-березня 2016 року послугами служби зайнятості користувалися 10861 безробітний, з числа молоді до 35 років, що на 831 особу менше ніж за цей період 2015 року (11862 особи). Працевлаштовано 1209 осіб, отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю 28 осіб, проходили профнавчання 812 осіб, приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 486 осіб.
Протягом січня-березня 2016 року користувалися послугами служби зайнятості 798 безробітних з числа інвалідів, що на 43 особи або 5,7% більше ніж за цей період  2015 року (755 осіб). Працевлаштовано 74 особи, отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю 9 осіб, проходили профнавчання - 46, приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 35.
Загалом за 3 місяця 2016 року комплекс соціальних послуг та матеріального забезпечення отримали 27038 осіб, які мали статус безробітного (проти 27465 осіб за 3 місяця 2015 року).
З метою сприяння укладенню трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками районними і міськими робочими групами з легалізації зайнятості та виплати заробітної плати проводиться інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань дотримання трудового законодавства та переваг легальної зайнятості серед роботодавців і найманих працівників.                    
Так, упродовж січня-березня 2016 року районними і міськими робочими групами проведено інформаційно-роз"яснювальну роботу серед 2018 суб’єктів господарювання безпосередньо за місцем застосування праці; розроблено буклети з питань праці, переваг легальної зайнятості та розповсюджено їх більше 5,0 тис. екземплярів серед найманих працівників та роботодавців.
За станом на 01.04.2016 рівень зареєстрованого безробіття по області становив     2,6 %, що на 0,1 в.п. менше показника на цю дату торік. 
На ринку праці Миколаївської області спостерігаються позитивні тенденції щодо підвищення рівня зайнятості та зниження рівня безробіття, розрахованими за методологією Міжнародної організації праці.
Так, за останніми даними Держстату України, у Миколаївській області за  2015 рік  порівняно з 2014 роком:
-  чисельність економічно-активного населення збільшилася на 6,6 тис. осіб і становила 558,2 тис. осіб;
- чисельність безробітних громадян скоротилась на 0,6 тис. осіб і становила    49,5 тис. осіб, рівень безробіття населення віком 15-70 років знизився з 9,1% до 8,9% та є нижчим, ніж у середньому по Україні (9,1%);
- чисельність зайнятого населення віком 15-70 років зросла на 7,2 тис. осіб і становила 508,7 тис. осіб,  рівень зайнятості зріс з 57,3% до 58,4% (по Україні – 56,7%).

 

Інформація про виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року станом на 01.01.2016 року

Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", який увійшов у дію з 01 січня 2013 року, розроблена Програма зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року. Протягом 2015 року забезпечувалася реалізація заходів Програми зайнятості населення, направлених на сприяння ефективній зайнятості населення шляхом стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці.
На виконання заходів Програми щодо реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України "Про зайнятість населення" в області було реалізовано механізм надання компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштовують на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки безробітних, у тому числі тих, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. 
Так, 2015 року до служби зайнятості щодо компенсації витрат у розмірі єдиного внеску звернулося більше 138 роботодавців, по яким прийняті рішення щодо здійснення компенсації за 340 осіб. 
Для розвитку й підтримки підприємницької ініціативи безробітних здійснювався комплекс заходів для тих, хто бажає започаткувати власну справу, зокрема надавалися консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності, проводилися навчання з основ підприємництва та складання бізнес-планів, надавалася фінансова підтримка у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю. Так, упродовж 2015 року службою зайнятості надано 1513 консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності. У звітному році отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю 378 осіб та зареєструвалися як суб’єкт підприємницької діяльності. 
Вакансії отримані від роботодавців з різних джерел, розташовуються на стендах в центрах зайнятості, в комп’ютерах вільного доступу, відображаються на Інтернет–порталі служби зайнятості, підбираються фахівцями шукачам роботи для опрацювання з урахуванням потреб осіб, які шукають роботу. 
Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян у період пошуку для них підходящої роботи та відповідно до статті 31 Закону були створені тимчасові робочі місця для участі у суспільно-корисних громадських роботах та роботах тимчасового характеру. Так, у 2015 році 8056 осіб взяли участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. 
На виконання статті 30 Закону та заходів Програми зайнятості в області реалізувався механізм видачі ваучерів для проходження навчання у навчальних закладах за затребуваними професіями осіб, старше 45 років, з метою підвищення їх конкурентоспроможності. Упродовж 2015 року видано 36 ваучерів за наступними професіями та напрямами підвищення кваліфікації: «програмне забезпечення систем», «плодоовочівник», «соціальна робота», «тракторист-машиніст сільсько-господарського (лісогосподарського) виробництва», «землевпорядкування» та «інженерія програмного забезпечення». 
2015 року за направленням служби зайнятості працевлаштовано 23878 осіб, з них мала статус безробітного 14800 осіб.
Кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьків, які мають дітей віком до 6 років, випускників навчальних закладів, інвалідів тощо) становила 4080 осіб (у 2014 році - 5521 особа). 
2015 року послугами служби зайнятості користувалися 23383 безробітних, з числа молоді до 35 років, що на 1181 особу менше ніж у 2014 році (24564 особи). Працевлаштовано 5600 осіб, отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю 172 особи, проходили профнавчання 2012 осіб, приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 2400 осіб.
Протягом січня-вересня 2015 року користувалися послугами служби зайнятості 1478 безробітних, з числа інвалідів, що на 172 особи або 13,2% більше ніж у 2014 році (1306 осіб). Працевлаштовано 314 осіб, проходили профнавчання - 110, приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 149.
Загалом за 2015 рік комплекс соціальних послуг та матеріального забезпечення отримали 54332 особи, які мали статус безробітного (проти 55544 осіб за 2014 рік).
З метою сприяння укладенню трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками районними і міськими робочими групами з легалізації зайнятості та виплати заробітної плати проводиться інформаційно- роз’яснювальної роботи з питань дотримання трудового законодавства та переваг легальної зайнятості серед роботодавців і найманих працівників.                    
Так, упродовж 2015 року районними і міськими робочими групами проведено інформаційно-роз"яснювальну роботу серед 7693 суб’єктів господарювання безпосередньо за місцем застосування праці; розроблено буклети з питань праці, переваг легальної зайнятості та розповсюджено їх близько 25,1 тис. екземплярів серед найманих працівників та роботодавців.
За станом на 01.01.2016 рівень зареєстрованого безробіття по області становив 2,7%, що на рівні показника на цю дату торік. 
На ринку праці Миколаївської області спостерігаються позитивні тенденції щодо підвищення рівня зайнятості та зниження рівня безробіття, розрахованими за методологією Міжнародної організації праці.
Так, за останніми даними Держстату України, у Миколаївській області за 9 місяців 2015 року  порівняно з 9 місяцями 2014 року:
-  чисельність економічно-активного населення збільшилася на 7,0 тис. осіб і становила 559,0 тис. осіб;
- чисельність безробітних громадян скоротилась на 1,7 тис. осіб і становила 47,3 тис. осіб, рівень безробіття населення віком 15-70 років знизився з 8,9% до 8,5% та є нижчим, ніж у середньому по Україні (9,0%);
- чисельність зайнятого населення віком 15-70 років зросла на 8,7 тис. осіб і становила 511,7 тис. осіб,  рівень зайнятості зріс з 57,5% до 58,7% (по Україні – 56,9%).

 

Інформація про виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року у січні-червні 2015 року

Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", який увійшов у дію з 01 січня 2013 року, розроблена Програма зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року. Протягом січня-червня 2015 року забезпечувалася реалізація заходів Програми зайнятості населення, направлених на сприяння ефективній зайнятості населення шляхом стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці.
На виконання заходів Програми щодо реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України "Про зайнятість населення" в області було реалізовано механізм надання компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштовують на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки безробітних, у тому числі тих, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. 
Так, протягом І півріччя 2015 року до служби зайнятості щодо компенсації витрат у розмірі єдиного внеску звернулося більше 100 роботодавців, по яким прийняті рішення щодо здійснення компенсації за 234 осіб. 
Для розвитку й підтримки підприємницької ініціативи безробітних здійснювався комплекс заходів для тих, хто бажає започаткувати власну справу, зокрема надавалися консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності, проводилися навчання з основ підприємництва та складання бізнес-планів, надавалася фінансова підтримка у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю. Так, у звітному періоді 184 особи отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності. 
Вакансії отримані від роботодавців з різних джерел, розташовуються на стендах в центрах зайнятості, в комп’ютерах вільного доступу, відображаються на Інтернет–порталі служби зайнятості, підбираються фахівцями шукачам роботи для опрацювання з урахуванням потреб осіб, які шукають роботу. 
Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян у період пошуку для них підходящої роботи та відповідно до статті 31 Закону були створені тимчасові робочі місця для участі у суспільно-корисних громадських роботах та роботах тимчасового характеру. Так, у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 4513 осіб, з них 1918 - у громадських роботах.
Найпоширенішим видом зазначених робіт – роботи  з благоустрою та озеленення території населених пунктів, роботи по утриманню в належному стані придорожніх смуг, впорядкування меморіалів та місць поховання, сільськогосподарські роботи, підсобні роботи на підприємствах тощо.
На виконання статті 30 Закону та заходів Програми зайнятості в області реалізувався механізм видачі ваучерів для проходження навчання у навчальних закладах за затребуваними професіями осіб, старше 45 років, з метою підвищення їх конкурентоспроможності. З початку року в області видано 10 ваучерів за такими професіями та напрямами підвищення кваліфікації: «програмне забезпечення систем», «плодоовочівник», «соціальна робота».
За направленням служби зайнятості працевлаштувалися 13564 особи, з них мали статус безробітного 9341 особа.
Кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьків, які мають дітей віком до 6 років, випускників навчальних закладів, інвалідів тощо) становила 2462 особи  (у січні-червні 2014 року - 3253 особи).                  .
Користувалися послугами  служби зайнятості 15022 безробітних, з числа молоді до 35 років, що на 24 особи більше ніж у  січні-червні 2014 року                  (14998 осіб). Працевлаштовано 3351 особу, з них отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю 80 осіб, проходили профнавчання 1580 осіб, брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 1312 осіб.
У звітному періоду користувалися послугами служби зайнятості 985 осіб, з числа інвалідів, що на 176 осіб або 21,8% більше ніж у І півріччі 2014 року (809 осіб). Працевлаштовано 171 особу, проходили профнавчання 77 осіб, брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 82 особи.
Загалом у  січні-червні 2015 року комплекс соціальних послуг та матеріального забезпечення отримали 34892 особи, які мали статус безробітного, що на 269 осіб більше ніж у  відповідному періоді 2014 року (34623 особи).
Отримали статус безробітного 15223 особи, що на 569 осіб менше ніж у І першому півріччі 2014 року (15792 особи). 
З метою подолання неформальних трудових відносин установами соціального захисту населення проводилася інформаційно-роз"яснювальна робота з роботодавцями та найманими працівниками щодо переваг легальної зайнятості та вимог чинного законодавства стосовно укладення  трудових відносин, зокрема, серед 3490 суб’єктів господарювання безпосередньо за місцем застосування праці. 
З початку поточного року проведено 192 семінари для керівників підприємств, установ, організацій і фізичних осіб-підприємців на яких зосереджена увага щодо недопущення випадків використання роботодавцями найманих працівників без укладання трудових відносин. Розроблено буклети з питань праці, переваг легальної зайнятості та розповсюджено їх понад 11,0 тис. екземплярів серед найманих працівників та роботодавців.
За станом на 01.07.2015 рівень зареєстрованого безробіття по області становив 2,2%, що на 0,2 в.п. більше ніж за станом на 01.07.2014 (2,0%).

 

Інформація про виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року станом на 01.04.2015

Забезпечується реалізація заходів Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року, направлених на сприяння ефективній зайнятості населення шляхом стимулювання роботодавців до  створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці та соціальний захист безробітних. 
У січні-березні 2015 року комплекс соціальних послуг та матеріального забезпечення отримали 27465 осіб, які мали статус безробітного, що на 283 особи більше ніж у січні-березні 2014 року (27182 особи).
Протягом січня-березня 2015 року отримали статус безробітного 7796 осіб, що на 555 осіб менше ніж у січні-березні 2014 року (8351 особи). 
У банку даних обласної служби зайнятості налічувалося 8381 вакансія (проти 9449 вакансій у січні-березні 2014 року), які заявили 2147 роботодавців (проти 2511 роботодавців у відповідному періоді минулого року). 
За направленням служби зайнятості працевлаштувалися 5246 осіб, з них мали статус безробітного 3496 осіб. Кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьків, які мають дітей віком до 6 років, випускників навчальних закладів, інвалідів тощо) становила 884 особи (у січні-березні 2014 року - 1331 особа). 
Протягом звітного періоду користувалися послугами служби зайнятості 11692 безробітних, з числа молоді до 35 років, що на 146 осіб більше ніж у січні-березні 2014 року (11546 осіб). Працевлаштовано 1287 осіб, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю 34 особи, проходили профнавчання 1156 осіб, приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 424 особи.
У січні-березні 2015 року 82 особи отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалася як суб’єкт підприємницької діяльності. 
Протягом січня-березня 2015 року до професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості залучено 3254 безробітних. Рівень охоплення безробітних професійним навчанням становив 11,8%, що на рівні минулого року. Після закінчення професійного навчання 55,8% безробітних працевлаштовані. 
Для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років, протягом січня-березня 2015 року видано 7 ваучерів за  спеціальністю «програмне забезпечення систем». 
У громадських та інших роботах тимчасового характеру протягом січня-березня 2015 року взяли участь 1590 осіб. У громадських роботах – 231 особа.
Протягом січня-лютого 2015 року до служби зайнятості щодо компенсації витрат у розмірі єдиного внеску звернулося 42 роботодавця, по яким прийнято рішення щодо здійснення компенсації за 79 осіб. 
В цілому по області за 2 місяці 2015 року (останні дані органів ПФУ) створено 1278 нових робочих місць, що становить 15,3% до прогнозного показника обласної Програми зайнятості (8380 одиниць). 
З метою сприяння укладенню трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками районними і міськими робочими групами з легалізації зайнятості та виплати заробітної плати проводиться інформаційно-роз"яснювальної роботи з питань дотримання трудового законодавства та переваг легальної зайнятості серед роботодавців і найманих працівників.                    
Так, у січні-березні 2015 року районними і міськими робочими групами проведено інформаційно-роз"яснювальну роботу серед 1677 суб’єктів господарювання безпосередньо за місцем застосування праці; розроблено буклети з питань праці, переваг легальної зайнятості та розповсюджено їх близько 5,0 тис. екземплярів серед найманих працівників та роботодавців.
За станом на 01.04.2015 рівень зареєстрованого безробіття по області становив 2,7% (за станом на 01.04.2014 - 2,6%). 
За останніми даними вибіркового обстеження населення з питань економічної активності за 2014 рік у порівнянні з 2013 роком підвищення рівня безробіття та зниження рівня зайнятості було притаманне усім областям України. У Миколаївській області:
- чисельність безробітних громадян віком 15-70 років збільшилась на 7,5 тис. осіб і становила 50,1 тис. осіб;
- рівень безробіття населення віком 15–70 років (розрахованим за методологією Міжнародної організації праці) зріс з 7,4% до 9,1% (або на 1,7 в.п.), однак є нижчим ніж середній показник по Україні (по Україні – 9,3%, зріс на  2,0 в.п.).
- чисельність зайнятих громадян віком 15-70 років зменшилась на 33,0 тис. осіб і становила 501,5 тис. осіб;
- рівень зайнятості населення віком 15-70 років знизився з 60,6% до 57,3% (або на 3,3 в.п.) та є вищим, ніж  у середньому по Україні (по Україні – 56,6%, знизився на 3,6 в.п.).

 

Про виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року за станом на 01.01.2015 року

Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", який увійшов у дію з 01 січня 2013 року, розроблена Програма зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року. Протягом 2014 року забезпечувалася реалізація заходів Програми зайнятості населення, направлених на сприяння ефективній зайнятості населення шляхом стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці.
На виконання заходів Програми щодо реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України "Про зайнятість населення" в області було реалізовано механізм надання компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштовують на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки безробітних, у тому числі тих, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Так, 2014 року до служби зайнятості щодо компенсації витрат у розмірі єдиного внеску звернулося 230 роботодавців, по яким прийнято рішення щодо здійснення компенсації за 421 особу.
Для розвитку й підтримки підприємницької ініціативи безробітних здійснювався комплекс заходів для тих, хто бажає започаткувати власну справу, зокрема надавалися консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності, проводилися навчання з основ підприємництва та складання бізнес-планів, надавалася фінансова підтримка у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю. Так, у звітному періоді 465 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності.
Вакансії отримані від роботодавців з різних джерел, розташовуються на стендах в центрах зайнятості, в комп’ютерах вільного доступу, відображаються на Інтернет–порталі служби зайнятості, підбираються фахівцями шукачам роботи для опрацювання з урахуванням потреб осіб, які шукають роботу.
Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян у період пошуку для них підходящої роботи та відповідно до статті 31 Закону були створені тимчасові робочі місця для участі у суспільно-корисних громадських роботах та роботах тимчасового характеру. Так, протягом 2014 року  у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 7891 особа, з них у громадських роботах - 4291 безробітний.
Найпоширенішим видом громадських робіт є благоустрій населених пунктів, тимчасових робіт – роботи  по ремонту сільгосптехніки, різні сільськогосподарські роботи по підготовці  до посівної кампанії, підсобні  роботи у полі,  на підприємстві та інші види робіт.
На виконання статті 30 Закону та заходів Програми зайнятості в області реалізувався механізм видачі ваучерів для проходження навчання у навчальних закладах за затребуваними професіями осіб, старше 45 років, з метою підвищення їх конкурентоспроможності. Протягом 2014 року в області видано 206 ваучерів за такими професіями та спеціальностями:  «агрономія», «землевпорядкування», «програмне забезпечення систем»,  «обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів», «виробництво і переробка продукції рослинництва», «технологія виробництва і переробки продукції тваринництва»,  «міське будівництво та господарство», «промислове і цивільне будівництво», «соціальна робота», «комп’ютерні системи та мережі», «обслуговування програмних систем і комплексів» та «водій навантажувача», «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва», «електрогазозварник», «плодоовочівник».
2014 року за направленням служби зайнятості працевлаштувалися 26274 особи, рівень працевлаштування становив 40,2%, з них мали статус безробітного 18114 осіб.
Кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьків, які мають дітей віком до 6 років, випускників навчальних закладів, інвалідів тощо) становила 5521 особу, у порівнянні з 2013 роком, зросла на 2,3 % (5398 осіб).
Протягом 2014 року користувалися послугами  служби зайнятості 24564 особи, з числа молоді до 35 років, що на 255 осіб більше ніж у  2013 році (24309 осіб). Працевлаштовано 7357 осіб, з них отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю 243 особи, проходили профнавчання 2687 осіб, приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 2525 осіб.
У звітному періоду користувалися послугами служби зайнятості 1306 осіб, з числа інвалідів, що на 210 осіб або 19,2% більше ніж за січень-грудень 2013 року (1096 осіб). Працевлаштовано 352 особи, що на 46 осіб або 15,0% більше ніж за відповідний період минулого року (306 осіб). Проходили профнавчання 156 осіб, приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 165 осіб, отримали ваучер 2 особи.
Протягом 2014 року комплекс соціальних послуг та матеріального забезпечення отримали 55544 особи, які мали статус безробітного, що на 220 осіб більше ніж у 2013 році (55324 особи).
2014 року отримали статус безробітного 36713 осіб, що майже на рівні 2013 року (36769 осіб).
З метою подолання неформальних трудових відносин установами соціального захисту населення проводилася інформаційно-роз"яснювальна робота з роботодавцями та найманими працівниками щодо переваг легальної зайнятості та вимог чинного законодавства стосовно укладення  трудових відносин, зокрема, серед 10,2 тис. суб’єктів господарювання безпосередньо за місцем застосування праці.
2014 року проведено 467 зустрічей та 50 семінарів для керівників підприємств, установ, організацій і фізичних осіб-підприємців на яких зосереджена увага щодо недопущення випадків використання роботодавцями найманих працівників без укладання трудових відносин. Розроблено буклети з питань праці, переваг легальної зайнятості та розповсюджено їх понад 13,0 тис. екземплярів серед найманих працівників та роботодавців.
За станом на 01.01.2015 рівень зареєстрованого безробіття по області становив 2,7%, що на 01, в.п. більше ніж за станом на 01.01.2014 (2,6%)

Статистика відвідувань

Користувачі
2
Статті
169
Перегляди статей
423476